Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2016-04-04, 22:38

dagomar pisze:staram się być jak najmniej przez to państwo okradany z pieniędzy

Spółka w Panamie? :lol

bluejeans pisze: nie sądzę, żeby (poza może w tej chwili Tobą) kogokolwiek interesowały - ogólnodostępne przecież - szczegóły, jak to, w jakich wątkach się udzielam, ile czego napisałam.

Zapomniałaś o PISowskiej ustawie inwigilacyjnej? :o-o
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-04-04, 23:21

Jeszcze raz, tym razem bardziej konkretnie:

http://wpolityce.pl/kosciol/287541-niem ... aty-szydlo

http://wpolityce.pl/polityka/287516-sia ... asz-wywiad

Co powinno zrobić państwo z obywatelami, którzy wkraczają w najświętszą przestrzeń innych obywateli i wprzęgają w to telewizję obcego kraju, by swojemu szkodzić?

Którego są oni sortu?
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-04-04, 23:39

Tatraman pisze:Co powinno zrobić państwo z obywatelami, którzy wkraczają w najświętszą przestrzeń innych obywateli i wprzęgają w to telewizję obcego kraju, by swojemu szkodzić?


Schować do szafy.
https://www.youtube.com/watch?v=jzhjSNzJ7IM
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-04-04, 23:48

Ale bez Dnia Wychodzenia z Szafy!
Może metalowe i drzwi zaspawać...?
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2016-04-05, 20:05

Tatraman pisze:Zawsze ostrzegam przed bezkrytycznym czytaniem lisich gazet, albo gazety robionej przez Żydów dla Polaków. One nie mają szacunku dla swoich czytelników, których traktują jak durniów...

W niedzielę we wszystkich kościołach miał zostać odczytany list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski 'w sprawie pełnej ochrony życia człowieka'. Część wiernych bardzo żywo zareagowało na treść listu. W kościele św. Anny w Warszawie doszło do szarpaniny.

Treść listu została przyjęta okrzykami, część wiernych w geście protestu opuściła kościół. W całym kraju odbywają się dzisiaj demonstracje przeciwko projektowi zaostrzenia ustawy aborcyjnej pod hasłem ?Nie dla torturowania kobiet?

A tutaj coś z innej strony na odtrutkę trucizny zapodanej przez blue:

http://wpolityce.pl/polityka/287416-ust ... e-wiernych

Widzę, że Twoja nadzieja w kłamstwie i manipulacji.
Sporo tu jednak ludzi dla których nadzieja po prostu w prawdzie.
Nie wnikam w meritum problemu.

Ale nie wiem, na czym niby ma polegać ta manipulacja. Sytuacja przedstawiona na nagraniu, to protest kobiet. Przeciwko czemu protestują, to oczywiste, chociaż może nie dla wszystkich, ponieważ grupa (skrzywionych) facetów faktycznie może nie do końca to rozumieć. W końcu to nie ich pozbawia się prawa do samodecydowania o swoich ciałach i nie ich się ubezwłasnowalnia.
Niektórzy wmawiają nam, że rolą kobiety jest rodzenie dzieci. Są kobiety, które mają świadomość, że to nasz wybór, a nie rola.

Nie dziwię się, że kobiety coraz rzadziej decydują się na dziecko. Obawiam się bardzo, że kolejnym krokiem w kierunku ubezwłasnowolnienia kobiet może być ustawowy nakaz zachodzenia w ciążę lub - co również prawdopodobne, zważywszy na fakt, jak daleko można się posunąć w odbieraniu kobietom ich prawa o samodecydowaniu o swoim ciele - ustawowo dozwolone zapładnianie kobiet z pominięciem ich woli.

Jakoś nie ma równowagi w tej materii. Zamiast zmuszać kobiety do rodzenia dzieci np. z gwałtu, należałoby ustawowo narzucić farmakologiczną kastrację każdego bez wyjątków faceta, który się tego gwałtu lub innej przemocy seksualnej na kobiecie dopuścił.

Nawiasem, tu dobrze podsumowano w czym tkwi problem kobiet i dlaczego protestują:
http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42 ... 32909.html
Oczywiście nie liczę na zrozumienie.

Basia Z. pisze:Też mam lekki dołek, mimo, że zawsze należę do tych co widzą szklankę do połowy pełną.
Ale jak się spotkamy to pogadamy, już się cieszę na spotkanie :)
Nie mogę się doczekać! :)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-04-05, 20:21

bluejeans pisze: Sytuacja przedstawiona na nagraniu, to protest kobiet.


Nie.
Zwykłe zakłócanie z premedytacją mszy.

Nikt nikomu nie zakazuje protestowania w sposób cywilizowany i w odpowiednich do tego miejscach.

Tak dla przypomnienia:
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/19631 ... y-1953-rok

Prawo jest równe dla wszystkich.

Ps.
Myliłem się - nie jest równe dla wszystkich.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,tit ... aid=116c7c
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 20:26 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-04-05, 20:38

bluejeans pisze:Zamiast zmuszać kobiety do rodzenia dzieci np. z gwałtu


Art 38 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

"Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia."
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-04-05, 21:21

Soki mam nadzieję, że żartujesz...
Zmuszając kobiety do rodzenia dzieci z gwałtu zrównujesz się z talibami w ich najgorszym wydaniu.

Art 38 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

"Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia."

Ten artykuł chroni również kobietę, której życie w wyniku ciąży jest zagrożone.
Choć to byłoby bardzo na czasie, prawa kobiet zrównać do praw inkubatora.

Tatraman pisze:Oczywiście, że treść przekazu nie gra z obrazkiem. Jeszcze trzeba by było sprawdzić, czy to obrazek z tego dnia :)

Co innego tendencyjne dziennikarstwo (każdy dziennikarz ma poglądy), to można zrozumieć...
a co innego uprawianie dziennikarskiej prostytucji.

Lepiej późno niż wcale, w końcu przejrzałeś na oczy.
Ten wątek jest pełen dużo bardziej zmanipulowanych informacji.
Ale tamte wpisują się w nurt, więc trudniej się przyznać do manipulacji? :D
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-04-05, 21:42

Vlado pisze:Soki mam nadzieję, że żartujesz...


Dla mnie życie zaczyna się w momencie poczęcia.
Nie wiem dlaczego niektórych wolno mordować (dzieci zagrażające zdrowiu matki, dzieci z wadami genetycznymi, dzieci poczęte w wyniku gwałtu) a innych mordować nie można.

Oczywiście, nie każdy musi zgadzać się z tym, że życie zaczyna się w tym konkretnym momencie.

Tak więc mogę być i Talibem. Mam gdzieś co kto o mnie myśli :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-04-05, 21:46

bluejeans pisze:Ale nie wiem, na czym niby ma polegać ta manipulacja. Sytuacja przedstawiona na nagraniu, to protest kobiet.


( Pani ) Anna jest genderem i nie tylko. Na tym polega manipulacja. :lol


http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/anna- ... l#autoplay

Zagiąć Morozowskiego i Sowę (postępowego) to sztuka. :fajka

Lekarz tu nie da rady. Co najwyżej egzorcysta.
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 22:00 przez telefon 110, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-04-05, 21:59

Soki ja Tobie źle nie życzę, ale odpowiedz sobie jakbyś się zachował, gdyby to Twoja żona lub nastoletnia córka została zapłodniona przez gwałciciela.

_Sokrates_ pisze:Dla mnie życie zaczyna się w momencie poczęcia.
Dla jasności, dla mnie też.
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 22:00 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-04-05, 22:03

Vlado pisze:Soki ja Tobie źle nie życzę, ale odpowiedz sobie jakbyś się zachował, gdyby to Twoja żona lub nastoletnia córka została zapłodniona przez gwałciciela.


Nie mam pojęcia jak bym się zachował bo to cholernie trudna sytuacja i chyba każdy ma tego świadomość. Wiem za to jak chciałbym się zachować. Czy miałbym na tyle siły aby to zrobić - nie wiem...

Zamordowanie (nazywajmy rzeczy wprost) tego dziecka nie jest według mnie fair - cóż ono winne w tym wszystkim?
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-04-05, 22:06

Vlado pisze:Ten artykuł chroni również kobietę, której życie w wyniku ciąży jest zagrożone.


I to jest chyba jedyny przypadek, w którym jestem w stanie zgodzić się na to by kobieta miała prawo zdecydować...
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-04-05, 22:08

Vlado pisze:
_Sokrates_ pisze:Dla mnie życie zaczyna się w momencie poczęcia.
Dla jasności, dla mnie też.


Dlatego szanujesz życie Trynkiewicza. Wszystkie "postępaki" były za zniesieniem kary śmierci.

Większe poważanie dla życia seryjnego mordercy niż nie narodzonego dziecka zaiste jest perwersyjne w swoim zamyśle.

„Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież – sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». "
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 22:40 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-04-05, 22:09

Czy Ty miałbyś na tyle siły?
Postaw się w skórze tych kobiet.
Łatwo się o tym mówi z męskiej perspektywy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości