Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-05-11, 06:22

W tym czeskim bufecie w chacie pod Czantoriią WC był bezpłatny dla klientów ,trzeba było poprosić o otwarcie lub o klucz,inaczej była toaleta płatna.Na przeciwko po polskiej stronie jest bacówka zwana chyba Ranczo,tam by bezpłatny przybytek dumania w formie toy toy.Jeżeli chodzi o czeską część Beskidów to raczej nie spotkałem w schroniskach toalet płatnych.Dodam tylko że kilka razy w tamtejszych schroniskach spotkałem się z dziwnym sposobem uruchamiania wody w umywalce,raz to był przycisk w podłodze rodem z toalety w pociągu,innym razem wajcha pod umywalka która działała naciśnięta lub popchnięta w lewo lub prawo kolanem,były też przyciski czasowe uruchamiane dłonią jak spust wody przy pisuarze ale to już w tym nie ma nic dziwnego.
Ostatnio zmieniony 2016-05-11, 06:32 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2016-05-11, 07:13

Ja zrobiłem zdjęcie bo z taka informacją w schronisku spotkałem się po raz pierwszy.
Samo schronisko ogólnie wrażenia też nie zrobiło dobrego.
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-05-11, 07:59

laynn pisze:Ja zrobiłem zdjęcie bo z taka informacją w schronisku spotkałem się po raz pierwszy.
Samo schronisko ogólnie wrażenia też nie zrobiło dobrego.
Cóż kwestia gustu,znam schroniska co sprawiaja gorsze wrażenie,np ten moloch pod Baranią Górą.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12318
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-05-11, 08:13

Akurat pod Baranią być moze coś się zmieniło, bo zmienili się jakis czas temu dzierżawcy i gdzies tam wyczytałem, że zmieniło sie nie do poznania w tamtym miejsc, co nie zmienia faktu, ze sam wygląd budynku odpychający jest.
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-05-11, 08:25

sokół pisze:Akurat pod Baranią być moze coś się zmieniło, bo zmienili się jakis czas temu dzierżawcy i gdzies tam wyczytałem, że zmieniło sie nie do poznania w tamtym miejsc, co nie zmienia faktu, ze sam wygląd budynku odpychający jest.
No głównie o wygląd mi chodzi,fakt że ze 2-3 lata tam nie byłem.Ale gdy będzie już taka mozliwość nawiedzę to miejsce.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2016-05-11, 08:34

laynn pisze:Jakiś czas po wycieczce na Czerwone Wierchy, oglądając zdjęcia kolegi, zobaczyłem na jednym robionych bodajże z Krzesanicy ( jako główny temat zdjęcia widok w stronę południową), w rogu zdjęcia, panią w pozycji kucanej, jak się spłoszona patrzy na kolegę, dopiero później go uświadomiłem, że podglądał .

Buhaha :D Sama kiedyś starałam się odejść jak najdalej za potrzebą i już w trakcie, z przykucu, zadarłam głowę do góry i zobaczyłam znak wymalowany na drzewie, chwila paniki, ale na szczęście nikt nie szedł :D
laynn

Postautor: laynn » 2016-05-11, 10:36

Mirek pisze:No głównie o wygląd mi chodzi

Pod Baranią nie byłem. Zresztą w Beskidzie Śląskim nie spałem w żadnym schronisku. Za wygląd to Błatna mi się wydała sympatyczna. I w niej może zanocuje. Bo jeszcze pod Klimczokiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-05-11, 10:46

Mirek pisze:.Na przeciwko po polskiej stronie jest bacówka zwana chyba Ranczo,tam by bezpłatny przybytek dumania w formie toy toy

ona chyba głównie jest zamknięta... choć rzeczywiście jakbym miał do wyboru tojka i las to pójdę do lasu :)

Mirek pisze:.Jeżeli chodzi o czeską część Beskidów to raczej nie spotkałem w schroniskach toalet płatnych

też sobie nie przypominam...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-05-11, 12:20

To w tym wypadku radziłbym pilnować się w tym lesie by nie wdepnąć w co lub by nie być zdeptanym. :usm
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12318
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-05-11, 13:35

laynn pisze:Bo jeszcze pod Klimczokiem.


Tam uważaj.
laynn

Postautor: laynn » 2016-05-11, 14:38

sokół pisze:Tam uważaj.

Rozwiń temat. Choć w najbliższej przyszłości nie wybieram się tam, to mnie zaciekawiłeś.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12318
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-05-11, 15:02

Niby wszystko Ok, ale jak byliśmy tam niedawno...
( sniezny-jez-czyli-swieta-na-szlaku-vt2823.htm )

No to żarcie było niezjadliwe. Naleśniki były paskudne, młoda kręciła nosem jak nigdy (dla porównania - na Lipowskiej jej smakowały) a ser smakował jak wywar ze starej skarpety. Zresztą na następny dzień sraka była.
Frytki... Niby dużo, ale część frytek przeszła kurczakiem. Pytanie, dlaczego? Może na jednym oleju wszystko jadą? Może ściepli resztę z innego talerza i podali? Nie wiem.

Nocowałem tam dziesięć lat temu. Było w porządku. Ale to jedzenie ostatnio... duuuuuży minus. I wierz mi, dotychczas nie miałem powodu, żeby napisać o tym miejscu źle. Ale wolę swoje odczucia napisać, żeby kto inny uważał.

To już bym wolał zjeść na Szyndzielni. Może bez rewelacji, ale nigdy się nie sparzyłem.

Na Miziowej jedenaście lat temu kupiłem bigos. O kur@@, co to był za bigos. Nie zdążyłem dojść do szczytu. Wszystkie kolory tęczy mi wyszły na ryju. Od tego czasu mam uraz i tam nie jadam.

Najlepsze żarło dla mnie jest na Lipowskiej. Nieźle karmią na Leskowcu.


Na Przysłopie kiedyś też jadłem. Czekałem godzinę i dostałem taką porcję, ze musiałbym zjeść cztery talerze, żeby się najeść. Schabowy był jak papier do drukarki. W sensie tak gruby.

No ale tak jak pisałem, zmieniło się dowództwo. Ponoć jest nie do poznania. Osobiście nie mialem okazji się przekonać. Jak postawią plac zabaw to pojadę. :rol
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-05-11, 15:25

sokół pisze:ser smakował jak wywar ze starej skarpety.


Skąd wiesz jak smakuje wywar ze starej skarpety? :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-05-11, 15:35

sokół pisze:Tam uważaj.

jakiś czas temu na beskidzkim dostałem PW od obecnych dzierżawców schroniska z prośbą o usunięcie opinii o schroniskowej kuchni: z 10-8 lat temu ktoś narzekał na jego jakość i smak... I ponoć jak się wpisywało w google "Klimczok" to wyskakiwała informacja, że stare mięso mają :D jak widać - lata mijają, a pewne rzeczy się nie zmieniają ;)

sokół pisze:Nieźle karmią na Leskowcu.

jak mi wsadzili dwie całe kiełbasy do żuru, to myślałem, że nie dam rady zjeść :D

Smacznie swojego czasu było na Przegibku, dalej jest smacznie na Wierchomli i Cyrli (choć jak już pisałem - nocować już bym tam nie chciał raczej). W czeskich Beskidach właściwie w każdym schronisku mi smakowało, lecz Javorovy bił wszystko!
W Sudetach karmili bardzo dobrze w Jagodnej, Karłowie, Chatce Górzystów (zanim zaczęli robić podział na lepszych i gorszych klientów) oraz w Zygmuntówce za Bogdana, ale to już nie wróci :(

To jest de facto pomysł na nowy lub osobny temat ;)
Ostatnio zmieniony 2016-05-11, 15:36 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-05-11, 17:33

Pudelek pisze:Smacznie swojego czasu było na Przegibku


Jesienią z kumplem nie daliśmy rady strawić ichnich dań. Może dlatego, że mieliśmy "ciężką noc i poranek" ale wcześniejszych wizyt w tym schronie też jakoś nie kojarzę z wykwintną kuchnią.
Na duży minus również Orle w Izerach. Po pół godziny czekania potrafili dać chłodną zupę.

Za to kiedyś pod Turbaczem żarcie było genialne - duże porcje i pyszne. Nie wiem jak teraz bo dawno już nie byłem w okolicy.
Wiem, że nic nie wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości