Tatry Słowackie 2-10 lipca 2016

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Tatry Słowackie 2-10 lipca 2016

Postautor: Malgo Klapković » 2016-07-19, 20:36

Zapraszam do przeczytania relacji z mojego urlopu w Tatrach Słowackich :)
Ledwo weszłam do domu po pracy, a już trzeba było szybko zbierać się na pociąg do Zakopanego. Tym razem super wygodnie:
Obrazek
Dzień 1. Tatrzańska Polanka – Wielicki Staw – Stary Smokowiec
Poranek w Zakopanem przywitał nas wspaniałą pogodą. Nic tylko ruszać w góry :)
Obrazek
Po ogarnięciu spraw kwaterunkowych (a spaliśmy w Villi Gerlach w Nowym Smokowcu, gorąco polecam to miejsce!) wybraliśmy się z Tatrzańskiej Polanki do Domu Śląskiego nad Wielicki Staw a następnie Tatrzańską Magistralą do Smokowca. Trasa ta bardzo nam się podobała (w przeciwieństwie do bambaryły schroniska), szlak idealny na rozruch :)
Obrazek
Obrazek
Dystans: 12,4km, przewyższenie: 815m
Dzień 2. Pada od rana do nocy. Kwatera – kawiarnia – kwatera – knajpa - kwatera
Dystans i przewyższenia nieznane.
Dzień 3. Zielona Dolina Kieżmarska – Rakuska Czuba – Łomnicki Staw – Tatrzańska Łomnicka (Magistrala Tatrzańska)
Pogoda wyklarowała się, ale było dosyć zimno. Nic to, czas iść w góry :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na trasie spotkaliśmy całe mnóstwo kozic :) Było słychać też świstaki, ale skubańce dobrze się kryły.
Dystans: 20,29km, przewyższenia: 1205m
Dzień 4. Popradzki Staw – Koprowy Wierch – Popradzki Staw
Tego dnia ktoś miał urodziny, więc fajnie było wybrać ciekawy szlak ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dystans: 18,92km, przewyższenia: 1204m
Dzień 5. W planie Tatry Bielskie...
Pojechaliśmy do Ździaru Strednicy, góry w chmurach, wieje mało głowy nie urwie. Dodatkowo zabłądziliśmy gdzieś na Ptasiowe Turnie. Zanim doszliśmy do Mąkowej Doliny rozpadało się, więc poszliśmy na busa, by nie tracić widoków z tak ładnego szlaku...
Dystans: 6,40km, przewyższenia: 81m
Dzień 6. Ździar Strednica – Szeroka Przełęcz – Białe Stawy – Tatrzańskie Matlary
Pogoda była dużo lepsza, dobrze zrobiliśmy, że przełożyliśmy wycieczkę na następny dzień. Z trasy na Szeroką Przełęcz roztaczały się wspaniałe widoki na polskie góry, do których szybko zaczęliśmy tęsknić...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dystans: 17,63km, przewyższenia: 1069m
Dzień 7. Dolina Pięciu Stawów Spiskich
Przez Chatę Zamkowskiego dotarliśmy do Chaty Tery’ego. Trasa w tę i na zad. W sumie, to było ładnie ;) Tutaj dostrzegłam, że moje buty chyba kończą żywot i faktycznie, stają się coraz bardziej głodne...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dystans: 18,76km, przewyższenia: 1288m
Dzień 8. Szczyrbskie Jezioro...
W sumie korciło nas iść na Skrajne Solisko, ale leń nas dopadł no i za chwilę deszcz ;)
Obrazek
Obrazek
Dystans: 2,5km ;)
Dzień 9. Najpiękniejsza trasa wyjazdu: Osterwa
Któż by się spodziewał, że najpiękniejszą trasą wyjazdu będzie wypad na Osterwę. Widoki (i łatwa dostępność szczytu) sprawiają, że kopara opada ;) Do tego najpiękniejsza Batyżowiecka Dolina. Bardzo mi się tam podobało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dystans: 20,9km, przewyższenia: 1152m
Dzień 10. Kto by miał jeszcze siłę?
Lenistwo, upał, widoki z Nowej Leśnej:
Obrazek

Dystans podczas całego urlopu: 117,8km, przewyższenia: 6814m
Bardzo jestem zadowolona z wyjazdu, mieliśmy świetną pogodę, trochę chłodno, ale dzięki temu była wspaniała widoczność. Mieliśmy lornetkę, więc można było popodglądać klapkowiczów z dołu ;) i tych z góry. Było super! Więcej zdjęć na mojej picasie :) Dziękuję za uwagę.
laynn

Postautor: laynn » 2016-07-19, 21:16

Kolejna relacja urlopowa z Tatr. Zawsze chciałem spędzić urlop pod Tatrami, potem w Tatrach. I tak jak w Bieszczady już 15 lat nie mogę dotrzeć na jesień, tak i Tatry mi póki co pozostaje oglądać w relacjach.
Zazdroszczę.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-07-20, 10:00

No, ciekawie, ciekawie, chociaż szczerze mówiąc, to jestem troszkę zaskoczony Waszymi trasami. Chyba brakło dni. To tak, jak u mnie.
Niemniej za słowackimi już mi się mocno tęskni, zupełnie inny świat, niż ten po naszej stronie.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2016-07-20, 10:25

Chyba brakło dni

Brakło dni? Mimo szczerych chęci, to z każdym dniem wychodziło nam się w góry coraz ciężej, w butach milion stopni. Nie uważam, że brakło dni :D
sokół pisze:Niemniej za słowackimi już mi się mocno tęskni, zupełnie inny świat, niż ten po naszej stronie.

Nam znowu tęskniło się za polską stroną, a najbardziej za zielenią Beskidów, chociaż akurat przyroda była bardziej wiosenna niż letnia i było to przyjemne zaskoczenie :)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-07-20, 10:38

No popatrz, bo mnie po dwóch, trzech dniach łażenia niosło takie wrażenie, że mogę wszystko i wszędzie. Jasne, wracałem zrypany z wycieczki - szczególnie po Krzyżnem bolały mnie barki, ale rano połamanie dało się bez problemu rozruszać. No ale ja już tak nauczony, w miejscu nie wysiedzę.
Nie korcił Cię Jagnięcy, Mała Wysoka? Od Teryho przejść do Zbójnickiego?
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2016-07-24, 12:10

Dałaś sobie trochę popalić . Gratki ;) .
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2016-07-26, 16:10

sokół pisze:Chyba brakło dni.

Na pewno brakło zdjęć. Nie ma wszystkich :)

Malgo Klapković pisze:Dzień 2. Pada od rana do nocy. Kwatera – kawiarnia – kwatera – knajpa - kwatera
Dystans i przewyższenia nieznane.

To był najlepszy dzień urlopu ? ;)

No, nieźle tam połaziłaś po Tatrach.
,,Kilometrówki" dzień po dniu robią wrażenie.
Dietę za to pobrałaś ? :-)
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2016-07-27, 20:13

Wszystkie zdjęcia są na picasie https://picasaweb.google.com/1018025537 ... 5237039073
Dieta to jest teraz :D
Vision

Postautor: Vision » 2016-07-28, 21:06

No jak zwykle udane wakacje i pogoda Ci nawet dopisała, jak na lipiec w Tatrach. :) I postępy widzę z roku na rok z poziomem trudności, oby tak dalej. :)

Co do butów, to moje zakończyły żywot w tamtym roku, te "letnie" Salewy są do dupy. ;) Wytrzymały jakieś 2 lata, przeciętnej albo nawet małej aktywności, bo jak wiadomo od jakiegoś czasu w górach bywam bardzo rzadko. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2016-07-29, 20:22

W tym roku powiedziałam, że koniec z Tatrami na tak długie wyjazdy ;) A i wyzwania były takie sobie, ale dzięki Robert za dobre słowo ;)
Mnie kuszą krótkie Salewy, ale muszę najpierw kupić wysokie buty, gdyby zachciało mi się chodzić jesienią i zimą (strzępię pazurki na styczeń), pewnie padnie na Meindle Borneo, muszę zacząć się rozglądać. Moje buty mają 4 lata, przeszłam w nich tysiące kilometrów tak naprawdę... Ale bywa, że ludzie chwalą się, że mają buty po 7 lat i nie wiem czy tak mało chodzą, czy ja mam pecha do butów ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-07-29, 21:56

Mnie się Twój tatrzański urlop podoba. Mam wrażenie, nie wnikając czy tak było czy nie, że połaziłaś sobie na luzie, bez ciśnienia :-)
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2016-07-31, 07:45

Na urlopie to przede wszystkim bez ciśnienia ;) a i zakupiłam nową bluzę - różową ;) Ciężko dostać coś ładnego, damskiego nie w tym kolorze ;)
Vision

Postautor: Vision » 2016-07-31, 08:01

Malgo Klapković pisze:Moje buty mają 4 lata, przeszłam w nich tysiące kilometrów tak naprawdę... Ale bywa, że ludzie chwalą się, że mają buty po 7 lat i nie wiem czy tak mało chodzą, czy ja mam pecha do butów


No ja swoje być może na własne życzenie tak krótko używałem, bo kiedyś po jesiennej wyciecze lekko mokre i wilgotne zostawiłem je na kilka miesięcy w bagażniku. ;) Przeszły kilka procesów zimowego zamrażania, ale przecież wiele rzeczy się zamraża, żeby się nie zużywały. ;) Podejrzewam, że przez to zaczęły mi te haczyki odpadać, a właściwie się łamać. I tak już w tamtym roku z 12 haczyków (w dwóch butach) zostało mi jakieś 7 i nawet za bardzo już ich zawiązać nie mogłem. Musiałem obwijać sznurówki tak dookoła buta. No ale ta otoczka gumowa też się podziurawiła, podeszwa starła się niesamowicie, już zero bieżnika na niej było. No i wygodne one dla mnie też jakoś mega nie były. Ale być może to tylko ten model. bo te zimowe co mam też Salwey są genialne, mega wygodne, też przeszły już tysiące kilometrów zimą, mają już 5 lat, nigdy ich nie impregnowałem i dalej nie przemakają i wyglądają nadal jakbym je z półki sklepowej ściągnął.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2016-07-31, 08:08

U mnie zaczęło się od otoku a dopiero na wyjeździe zobaczyłam jak bardzo starty jest bieżnik, jednak z podeszwy salewowej byłam bardzo zadowolona, dobrze trzymała i nie ślizgałam się. Ty piszesz o haczykach od sznurówek, to może ja jeszcze powinnam pokornie poczekać na dalszą destrukcję ;)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-07-31, 10:08

Vision pisze: z 12 haczyków (w dwóch butach) zostało mi jakieś 7 i nawet za bardzo już ich zawiązać nie mogłem.
Vision - wstyd mi. Nie pomyślałeś o defloracji? Oczywiście we właściwych miejscach, aby nie rozdarła się skóra i jednocześnie dało się przeprowadzić sznurówkę. Można wykorzystać dziurkacz lub inne narzędzie ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości