Szczyrbski Szczyt czerwcowy (ze wspominek 2014)

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 319
Rejestracja: 2013-07-11, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała

Szczyrbski Szczyt czerwcowy (ze wspominek 2014)

Postautor: Paula » 2016-08-03, 15:08

Szczyrbski Szczyt 07.VI.2014


Chęć zdobycia Szczyrbskiego Szczytu już dawno ukorzeniała się w mojej mózgownicy, więc pozostało tylko zebrać jakąś ekipę i w drogę. Co tu dużo pisać. Dzień był piękny, słoneczny i choć zima nie obfitowała w opady śniegu, to w całych Tatrach sporo tego białego cuda jeszcze zalegało. Dlatego warunki do łatwych nie należały, bo po południowej stronie rozmokłe śniegi były "łatwojezdne", zaś w miejscach bardziej zacienionych, północnych i zachodnich, śniegu było naprawdę dużo. Wariant wejścia kombinowany lecz własny można rzec, skład czteroosobowy, z czego dwie osoby docierają na szczyt po ciężkich mękach, bólach, siódmych potach, rozterkach, dysputach i walkach ze stresem trawkowo - śnieżno nieprzyjemniastym. :lol4
Ale co tam stres i te wszystkie mrożące doznania w obliczu takich widoków wycieczkowych :sm5

Nasz szczycik o poranku :)
Obrazek
Krzyś lezie i marudzi
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Szczyrbski z Doliny Młynickiej w zbliżeniu
Obrazek
Skok
Obrazek

Obrazek
Tu lezie Arek, on zaś zawsze zadowolony, typ co nigdy nie marudzi :oku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Grań Soliska z południowych zboczy Szczyrbskiego Szczytu
Obrazek

Obrazek
Hlińska Turnia, Szczyrbska Przełęcz i Capie Turnie
Obrazek

Obrazek
Grań Baszt z Szatanem
Obrazek
Diablowina i Szatan
Obrazek
Widok ze Szczyrbskiego w kierunku Diablowiny i Szatana
Obrazek
Na szczycie Szczyrbskiego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Z głównych szczytów - w centrum masyw Wysokiej i Gierlach, po prawej Kończysta, ale dopatrzeć się można też Żłobistego i Zmarzłego. W dole, w słońcu - Hlińska Turnia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Waga i Rysy ze Szczytu Szczyrbskiego
Obrazek
Przełęcz Waga, masyw Wysokiej (ze Smoczym i Ciężkim), po prawej Gierlach, w dole na pierwszym planie wierzchołek Hlińskiej Turni
Obrazek

Obrazek
Widok ze Szczyrbskiego w kierunku Krywania, Furkota i Hrubego Wierchu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle ze wspominek. :DD
W tym roku myślę nad Szczyrbskim wrześniowym :mys5
Ostatnio zmieniony 2016-08-03, 18:01 przez Paula, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2016-08-03, 19:53

Paula pisze: po południowej stronie rozmokłe śniegi były "łatwojezdne", zaś w miejscach bardziej zacienionych, północnych i zachodnich, śniegu było naprawdę dużo.
Paula pisze: walkach ze stresem trawkowo - śnieżno nieprzyjemniastym.
Żelastwo było potrzebne?
Paula pisze:Diablowina i Szatan
Ostatnio mam ochotę na Szatana :diab ;) .
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 319
Rejestracja: 2013-07-11, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postautor: Paula » 2016-08-03, 21:43

Do góry wygramoliliśmy się bez raków, ale były dwa miejsca gdzie mały dziabak się przydał na dość nieprzyjemnych zaśnieżonych i zmrożonych trawkach. Natomiast w drodze zejściowej z wierzchołka raki wyciągnęliśmy z plecaków niemal tuż pod szczytem. Schodziliśmy tym żlebem spadającym przez pd. - zach. stok nad Kolisty Stawek. U góry było miękko, to lazło się bez raków (miejscami nawet zapadając się ponad kolana), potem jednak w zacienionym korycie żlebu był spory beton. Od ciupania stopni w tym zmrożonym, na wpół zlodowaciałym śniegu, chwycił mnie przed samym Szczyrbskim Jeziorem taki skurcz nogi, że ledwo przelazłam przez wiatrołom na żółtym szlaku u wylotu Młynicy. :rol7 :o-o
Arek widząc moje sposoby przełażenia przez te powalone drzewa normalnie sikał ze śmiechu :rof2

Ps. Szatan zawsze kusi ;) :usm
Ostatnio zmieniony 2016-08-03, 22:01 przez Paula, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2016-08-04, 22:05

Paula pisze: Szatan zawsze kusi
Do grzechu .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości