Rzecz o trawkach szeroko- jaworzyńskich (ze wspominek 2013)

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 319
Rejestracja: 2013-07-11, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała

Rzecz o trawkach szeroko- jaworzyńskich (ze wspominek 2013)

Postautor: Paula » 2016-08-12, 14:07

[center]Rzecz o trawkach szeroko- jaworzyńskich
26.X.2013
[/center]

Zawsze mówiłam, że nie lubię trawek. I nie żebym miała coś przeciwko zielonemu, ale trawki zdradzieckie są, o czym już nie raz miałam okazję się przekonać. Latem zwykle gad jakiś w nich siedzi, albo nogi w nich w dziurska wpadają, albo człowiek się stresuje, że na stromiźnie przez podstępną, złośliwą trawkę buziol sobie porysuje, bądź co gorsza czasem na takiej trawce to i życie ryzykuje.
Szerokie jaworzyńskie tereny trawiaste utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że trawki są be, fe i czy suche, czy mokre, czy zielone, czy też złociste - takie jakie zastaliśmy podczas naszego jesiennego wypadu, wszystkie bez wyjątku są obrzydliwie zdradzieckie! :rol7 Cała bonanza trawkowa zaczęła się w sumie po dotarciu do Zielonego Stawu Jaworowego, gdzie po małym wypoczynku ruszyliśmy w kierunku szczytu, po stromych, śliskich choć wysuszonych trawach porastających wschodnie zbocza Szerokiej Jaworzyńskiej.
W skrócie można opowiedzieć: drapała się Paula w górę drapała, trawki się kurczowo rękami i zębami trzymała, a gdy trawka się urwała, to razem z trawką w dół pojechała, po czym znowu się mozolnie w górę drapała i paskudne trawki brzydkimi epitetami obrzucała. :ops
Gdy na szczyt wreszcie się wygramoliłam widoki wynagrodziły cały trud podejścia. Przyszedł czas sjesty, podziwiania boskich pejzaży, focenia i ogólnego szczytowego rozanielenia. :oku Na drogę powrotną wybraliśmy ścieżkę biegnącą dnem Doliny Szerokiej. Tam nieco powyżej Cichego Plesa odnaleźliśmy wejście do Cichej Dziury oraz Ciche Źródło (Źródło Kolbenheyera, Kolbenheyerov prameň, 1770 m).
Zejście na stronę Szerokiej Doliny też trawiaste lecz łagodne, misiów brak, filancy i innych gadów też, więc całościowo wycieczkę można podsumować i uznać za udaną, godną polecenia i powtórzenia.

I kilka fot:

Obrazek

Obrazek
Przy Zielonym Stawie Jaworowym
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I widoczki ze szczytu Szerokiej Jaworzyńskiej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ciche Źródło (Źródło Kolbenheyera, Kolbenheyerov prameň, 1770 m)
Obrazek
Wejście do Cichej Dziury
Obrazek

Obrazek

I by było na tyle, dzięki za uwagę :usmi
Ostatnio zmieniony 2016-08-12, 14:18 przez Paula, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-08-29, 14:08

Paula pisze:Zawsze mówiłam, że nie lubię trawek.


Pamiętasz trawki na trawersach na Pośrednią Grań ? :)

Piękne ujęcia Bialskich.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości