a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-12-02, 16:28

Widzę, że wstydzisz się zacytować autora tych wzniosłych słów.

Gdzie był ten, oczywiście apolityczny człowiek- sumienie, kiedy PO latem zmieniała ustawę o TK i wpychali niezgodnie z prawem swoich pupili, przeczuwając już, że dostaną kopa od wyborców, za 8 lat arogancji i prywaty ?

To następny Zoll, pozwolę sobie zacytować trafną ocenę sytuacji:

"Kiedy Platforma dokonała skoku na Trybunał, przeprowadzając wybór sędziów przed końcem ich kadencji, to czcigodny prof. Zoll zaledwie bąknął nieśmiało, że:

można mieć pewne wątpliwości co do zapewnienia sobie przez rządzącą koalicję obsadzenia wszystkich pięciu zwalniających się w tym roku miejsc w Trybunale.

Natomiast gdy PiS usiłuje odkręcić oczywistą próbę zawładnięcia Trybunałem Konstytucyjnym przez Platformę, to czcigodny profesor Zoll mówi o:

przerażającej drodze śladami Białorusi, Kazachstanu czy Azerbejdżanu."
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-02, 19:50

Nie twierdze ze to co robi teraz PiS jest wlasciwe i bez skazy, ale jakos wiekszosc tych co teraz dra szaty z rozpaczy jakos wogole nie przezywalo tego ze poprzedni sedziowie zostali wybrani tez zdecydowanie nieuczciwie. Dlaczego jednym wolno naginac prawo dla wzmacniania swojej wladzy a drugim juz nie? Mnie bardziej niz bezczelnosc takiej czy innej partii zadziwia selektywnosc spojrzen na ich dzialalnosc.
Dla mnie to co sie stalo z TK i wtedy i teraz jest bardzo niesmaczne i zenujace. Tak jak to bylby kawalek szmaty ktory kazda partia targa w swoja strone..
Ostatnio zmieniony 2015-12-02, 19:51 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-12-02, 20:30

Czy ktoś sobie przypomina moje propozycje zrzutki na tupolewy i bezpłatne wycieczki "dokądkolwiek"? Albo nakręcenie misyjno-dokumentalnego filmu w Auschwitz, by ocalić od zapomnienia, w imię sprawiedliwości społecznej i ku przestrodze przyszłym rządzącym.
Albo rewolucję październikową...
Bez względu na ugrupowanie przy sterze...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-02, 20:34

Różnica jest zasadnicza.
Bubo nigdy do trybunału nie byli wybierani urzędujący posłowie i senatorowie rządzącej partii.
Poprzednia uchwała czeka na rozpatrzenie przez TK, obecni rządzący mają w poważaniu decyzję TK.
8 października Sejm wybrał w sumie pięciu nowych sędziów - oprócz Hausera, Jakubeckiego i Ślebzaka - również Bronisława Sitka i Andrzeja Sokalę (w miejsce sędziego Zbigniewa Cieślaka, którego kadencja mija 2 grudnia i Teresy Liszcz - 8 grudnia). Dzięki nowej ustawie o TK, przyspieszono procedurę wyboru nowych sędziów z powodu zmiany kadencji. Wybór miał zapobiec sytuacji, w której nowy parlament nie zdążyłby z wyborem nowych sędziów i kadencje straciłyby ciągłość.

http://wyborcza.pl/1,91446,19146475,wyg ... jnego.html
Gdyby ciut inaczej rozłożyły się głosy na lewicy, PiS nie miał by samodzielnej większości i być może do dzisiaj trwałyby rozmowy koalicyjne? Kto miałby w takiej sytuacji wybrać sędziów?
O tym czy politycy PO postąpili właściwie zadecyduje TK bez udziału zainteresowanych sędziów, ani sejm ani prezydent nie jest od podejmowania decyzji za TK.

Zobacz co na ten temat mówi odwieczna zwolenniczka PiSu Prof. Jadwiga Staniszkis:
http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/new ... Id,1931457
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 98920.html

Zobacz kim są osoby wybrane do TK przez PiS:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... ego--.read
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ego/pff7gt
Czyżby żaden niezależny prawnik nie odważył się w tej sytuacji kandydować do TK?
PiS musi sięgać po własnych posłów? Czy takie osoby mogą być obiektywne?

Ciekawe co o wyborze do TK byłego peerelowskiego prokuratora sądzi powiedzmy Jan Olszewski?
Ostatnio zmieniony 2015-12-02, 20:39 przez Vlado, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-02, 21:17

Ciekawa wypowiedź Wojciecha Kuczoka:

http://wyborcza.pl/1,75968,19272154,cza ... ratow.html

Ale od siebie coś dopiszę.

W odróżnieniu od pani, która się wypowiada wyżej, ja znam osobiście wielu wyborców PiS. I nie są to ani żadne pijaczyny, ani jakieś męty społeczne, tylko normalni, inteligentni i porządni ludzie, z którymi można i trzeba rozmawiać.
Toteż rozmawiam - na trzeźwo i nawet po pijanemu ;)

Tylko ci ludzie zwykle byli już zdenerwowani tym co "wyczynia" PO, zwłaszcza wyczyniała w takim np. województwie Śląskim. I nie mając wielkiego wyboru, a jednocześnie niektórzy będąc umiejętnie zastraszeni (np. sprawą uchodźców) głosowali na PiS.

A teraz na przykład jeden mój dobry znajomy - wyborca PiS i nawet kandydat na radnego tej partii, a z zawodu ekolog (nie żaden "ekolog" tylko pracownik naukowy w jednym z parków narodowych) pisze na swoim profilu na FB z przerażeniem o tym co robi i co planuje nowy PiS-owski minister od ochrony przyrody.
No i przekonał się na kogo głosował.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-02, 21:42

A co planuje nowy minister ???
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-02, 21:51

Piotrek pisze:A co planuje nowy minister ???


Choćby tunel pod Tatrami :rol
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-02, 21:53

Vlado pisze:Gdyby ciut inaczej rozłożyły się głosy na lewicy, PiS nie miał by samodzielnej większości i być może do dzisiaj trwałyby rozmowy koalicyjne? Kto miałby w takiej sytuacji wybrać sędziów?


Gdyby świat cały
Obrósł w niebieskie migdały
Gdyby Magik był doskonały
Gdyby podziały gdzieś się podziały
Gdyby ryby głos też miały
Kaktusy na dłoniach by wyrastały
Gdyby po Ziemi stąpały ideały
Biały byłby czarny
A czarny biały
Indywidualnie na życzenie upały
Wciąż smakowały te same specjały
Minerały każdej skały
Szlachetne jak kryształy
A wszystkie kawały
To tylko kawały
Gdyby czyn był godny chwały.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-02, 22:05

Tylko że to gdyby wyniosło 0,45%. Więc czy to takie niebieskie migdały?
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-02, 22:25

Gdyby iść dalej takim tokiem rozumowania to PiS mógł odpuścić sobie obecne zmiany w TK, za to mógł wybrać kolejnych 15 sędziów mimo iż ich kadencja się jeszcze nie skończyła. Wszak nie wiadomo co się stanie w przyszłości. Gdyby (i tu można mnożyć fantazje)...
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-02, 23:06

Sędziów podobnie jak i posłów wybiera się przed zakończeniem kadencji obecnie urzędujących.
Wystarczyłoby żeby PiS poczekał na decyzję TK w sprawie zaskarżonej uchwały PO a nie stawiał się ponad prawem.
Jest to kolejny absurd w stylu ułaskawienia niewinnego;)
Ostatnio zmieniony 2015-12-02, 23:11 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2015-12-02, 23:21

Vlado pisze:ułaskawienia niewinnego;)

Jak można ułaskawić niewinnego?
Czyli niewinny był winny?
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-02, 23:30

Zgodnie z polskim i nie tylko prawem, jeśli nie masz prawomocnego wyroku, jesteś osobą niewinną.

Najwidoczniej skoro prezydent go ułaskawił, to uznał go za winnego :D
creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2015-12-03, 08:56

Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych (tak czy inaczej)
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-03, 08:58

Ależ przecież to proste jak drut.

Gdy Kamińskiego powoływano do rządu to podniósł się krzyk, że to przestępca.
Gdy go prezydent uniewinnił, podniósł się krzyk, że jest niewinny.

Jak to mawiają - prawda czasu, prawda etapu...
Wiem, że nic nie wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości