a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-29, 08:33

Pudelek pisze:poza Malezją za granicą kupić nie chciał


I ponoć chce drugi raz kupić :) Co kraj to obyczaj.

Pudelek pisze:te Leopardy A5 są chyba i tak lepsze od czołowej polskiej myśli czołgowej - PT-91 Twardy


Oczywiście. Ale skoro w tym samym czasie Holendrzy oferowali A6 ( w sumie róznica w cenie była stosunkowo niewielka ) a MON zakupił A5 od Niemców i nie zapewnił od razu warunku ich modernizacji przez polskie zakłady to mozna dojść do wniosku , że pracownicy MON - u są podatni na wpływy innych :)

Pudelek pisze:a propos jeszcze wspomnianych starzejących się F-16 -


F - 16 bedzie się "starzał" Jeszcze przez minimum 20 lat. To konstrukcja doskonała. Tylko że ... np Turcy potrafili od USA wyciągnąć kody źródłowe do F - 16. Nasz MON nie - czyli każda poważna awaria to remont ( raczej nie tani :) ) w USA. I tak dalej ... A jak PiS przejmie władzę to w ramach remontu Rydzyk sie pomodli ... :)

Krzyś66 pisze:zakup używanych F16


?

Krzyś66 pisze: a nie wygraliśmy nawet przetargu na dostawę ołówków


AMZ Kutno - ponad 500 Dzików. Co oczywiście nie zmienia faktu, że zostaliśmy pięknie oszukani i wykorzystani. Wizje były wręcz bajkowe :D
Ostatnio zmieniony 2015-05-29, 08:34 przez Dobromił, łącznie zmieniany 2 razy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-29, 08:38

Nie chodziło mi o to abyśmy kupowali MIGi :o-o , tylko o przykład iż F 16 nie są to maszyny doskonałe.

A co do polityki , to jeśli PO wychodzi z takiego założenia które podałeś , to mają co chcieli.
Scena polityczna nie jest czarno biała i rzesza ludzi zmienia swe sympatie . Jest to widoczne jak na dłoni z ewolucją ilości zwolenników teorii zamachu .Jak wiadomo każde kłamstwo powtarzane ... itp
Był czas ,że prawie codziennie widziałem gębę Antoniego głoszącego swe brednie (jak słyszę ,że media w Polsce są antypisowskie i sobie przypomnę tamte korowody to mi się śmiać chce z tych oskarżycieli ) , później miał swe konferencje rzadziej ale robione z wielką pompą i jaki tego efekt , nie pamiętam w procentach ale był wyraźny wzrost ilości osób wierzących w jego brednie .Moim zdaniem to ewidentny sukces jego polityki informacyjnej a porażka strony śledczo - rządowej. Były zarzuty , które tygodniami były powtarzane a na które nie było żadnej reakcji .Oczywiście można wychodzić z założenia ,że inteligenty obywatel sam wyciągnie właściwe wnioski ... ale pierwsze efekty mamy już po wyborach prezydenckich (oczywiście przegrana nie jest tylko wynikiem braku polityki informacyjnej , choć powszechne zdanie o Komorowskim ,że to "Śpiący Rycerz " lub Śpiący Niedźwiedź " , nie wzięły się z niczego ) a w parlamentarnych szykuje się totalna katastrofa . Jeszcze parę takich przetargów , posunięć rządu naświetli Antoni czy Jarosław , albo już Duda a niezdecydowani na pewno na PO nie zagłosują .
Ostatnio zmieniony 2015-05-29, 08:39 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-05-29, 16:24

Pisząc krótko - Bronek przegrał bo za dużo używał retoryki pisowskiej i straszenia naród nie kupił tym razem.
Andrzej wygrał bo schowano Jarka i Antoniego.

Być może PiS wygra wybory parlamentarne. Tylko co z tego ? Oni nie są zdolni do utworzenia z nikim koalicji i rządzić nie będą bo ich (ewentualna) przewaga będzie niewielka.

Czasem się zastanawiam, czy żyję w średniowieczu czy w XXI wieku:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... zuwac.html

Dosyć często prywatnie jestem w Czechach - średnio 5-6 razy w miesiącu. Przejeżdzając przez most na Olzie czuję, jakbym z krainy absurdu, wkraczał do krainy normalności.
Choć dzięki temu polskiemu absurdowi jest nawet...ciekawiej ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-29, 16:49

Tępy dyszel pisze:Być może PiS wygra wybory parlamentarne. Tylko co z tego ? Oni nie są zdolni do utworzenia z nikim koalicji i rządzić nie będą bo ich (ewentualna) przewaga będzie niewielka.


myślę, że obecnie mają zdolność koalicyjną, jeśli do parlamentu wejdzie Kukiz. On niby taki antysystemowy, ale żeby dokopać PO jest w stanie dogadać się nawet z Macierewiczem. A wtedy będzie zabawa, będzie się działo, i znowu nocy będzie mało :-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-29, 17:08

Tępy dyszel pisze:Andrzej wygrał bo schowano Jarka i Antoniego.


Rzeczywistość jest dużo prostsza: Andrzej wygrał bo Bronek był kiepskim prezydentem.
Ostatnio zmieniony 2015-05-29, 17:11 przez _Sokrates_, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-29, 17:53

Tępy dyszel pisze:
Dosyć często prywatnie jestem w Czechach - średnio 5-6 razy w miesiącu. Przejeżdzając przez most na Olzie czuję, jakbym z krainy absurdu, wkraczał do krainy normalności.
Choć dzięki temu polskiemu absurdowi jest nawet...ciekawiej ;)


Uwierz mi, że Czesi swoją polityką, a raczej politykami też zdecydowanie nie są zachwyceni.
Zresztą po tym co wyprawia ich prezydent i jakie afery ciągle wychodzą na jaw - trudno aby byli zachwyceni.
Tylko, że to się nie przekłada na normalne życie.

_Sokrates_ pisze:
Tępy dyszel pisze:Andrzej wygrał bo schowano Jarka i Antoniego.


Rzeczywistość jest dużo prostsza: Andrzej wygrał bo Bronek był kiepskim prezydentem.


Moim zdaniem był prezydentem lepszym niż Wałęsa i niż Lech Kaczyński, natomiast gorszym niż Kwaśniewski (czego się zdecydowanie po nim nie spodziewałam i nie głosowałam na niego)
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-29, 17:54

Sokratesie, jeszcze w styczniu Komorowski mógł liczyć na poparcie 65% wyborców.
Dlatego "doradcy" doradzili mu brak kampanii.
Reszta miała się wystrzelać, a on miał być ponad tym wszystkim i wygrać w I turze.
A później to już był tylko chaos i panika;)
Ostatnio zmieniony 2015-05-29, 17:57 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-29, 18:08

Basia Z. pisze:Moim zdaniem był prezydentem lepszym niż Wałęsa i niż Lech Kaczyński, natomiast gorszym niż Kwaśniewski


Mam trochę inne zdanie na ten temat ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że był :D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-29, 18:41

Basia Z. pisze:Moim zdaniem był prezydentem lepszym (...) niż Lech Kaczyński,


o to naprawdę nietrudno, trudno by było być gorszym, ale wszystko przed prezydentem-elektem ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-29, 18:46

_Sokrates_ pisze:
Tępy dyszel pisze:Andrzej wygrał bo schowano Jarka i Antoniego.


Rzeczywistość jest dużo prostsza: Andrzej wygrał bo Bronek był kiepskim prezydentem.

Tak się zastanawiam czy jak zwykle sobie drwisz ,żartujesz czy rzeczywiście tak uważasz ?
Komorowski przegrał bo jest tożsamy z rządami PO . A ta się i znudziła i nie zrobiła dziesiątków rzeczy które zrobić mogła i powinna .
Żadna cudowna kampania Komorowskiego by tego nie odmieniła , poza tym świetną kampanie miał Duda , na pewno przekonał wielu emerytów i ludzi mniej wykształconych którzy po prostu uwierzyli że będzie jak ten rycerz na białym koniu i nas zbawi...
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-29, 19:01

Krzyś66 pisze:Tak się zastanawiam czy jak zwykle sobie drwisz ,żartujesz czy rzeczywiście tak uważasz ?


Jestem śmiertelnie poważny.

Krzyś66 pisze:Duda , na pewno przekonał wielu emerytów i ludzi mniej wykształconych którzy po prostu uwierzyli że będzie jak ten rycerz na białym koniu i nas zbawi...


Dudę poparło więcej ludzi młodych (18-29 lat), w grupie wiekowej powyżej 60 lat głosy rozłożyły się prawie równomiernie. Co do wyborców z wyższym wykształceniem to różnica wyniosła ok 10%.

Tyle faktów :D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-05-29, 19:47

Krzyś66 pisze: poza tym świetną kampanie miał Duda , na pewno przekonał wielu emerytów i ludzi mniej wykształconych którzy po prostu uwierzyli że będzie jak ten rycerz na białym koniu i nas zbawi...


To prawda.
Wśród git ludzi ( obytych i z doświadczeniem zawodowym) Duda był bez szans.
http://www.fakt.pl/polityka/komorowski- ... 47689.html
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-29, 19:51

telefon 110 pisze:
Krzyś66 pisze: poza tym świetną kampanie miał Duda , na pewno przekonał wielu emerytów i ludzi mniej wykształconych którzy po prostu uwierzyli że będzie jak ten rycerz na białym koniu i nas zbawi...


To prawda.
Wśród git ludzi ( obytych i z doświadczeniem zawodowym) Duda był bez szans.
http://www.fakt.pl/polityka/komorowski- ... 47689.html


Za to zdecydowanie wygrał w szpitalach psychiatrycznych.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-05-29, 20:19

Basia Z. pisze:
telefon 110 pisze:
Krzyś66 pisze: poza tym świetną kampanie miał Duda , na pewno przekonał wielu emerytów i ludzi mniej wykształconych którzy po prostu uwierzyli że będzie jak ten rycerz na białym koniu i nas zbawi...


To prawda.
Wśród git ludzi ( obytych i z doświadczeniem zawodowym) Duda był bez szans.
http://www.fakt.pl/polityka/komorowski- ... 47689.html


Za to zdecydowanie wygrał w szpitalach psychiatrycznych.


To by przeczyło pierwotnej tezie.
Cytat:
"Odsetek osób obawiających się chorób psychicznych rośnie wraz z poziomem wykształcenia. Badania CBOS-u wskazują, że o swoje zdrowie psychiczne boi się połowa polskiej kadry kierowniczej i inteligencji."
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75400,14899988,Pol ... z3bYL3XdGq
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-29, 20:55

Cóż, może ten naród znów musi dostać klapsa, żeby się otrząsnął. Tak już było za czasów Kaczyńskiego i Leppera u steru. Za Platformy szału nie ma, w zasadzie dali dupy przez te lata wielokrotnie, no ale po PiSie to była już degeneracja i, co jest równie przerażające, sprowadzenie wiary/religii, rzeczy osobistej i intymnej każdego człowieka, do poziomu brudnej szmaty którą się w ludzi rzuca.

Wszystko okaże się w niedługim czasie- jeżeli Duda będzie prowadził prezydenturę stronniczą a jesienią wygra PiS to może być ... wesoło :rol
Jakiś tam cień nadziei mam, że Duda okaże się jednak człowiekiem przynajmniej nie szkodliwym a może nawet się wyrobi :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości