Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 14:09

telefon 110 pisze:Rodak Fritzla i kanclerz Austrii

a wspomniał o tym rodak Wesołowskiego

w sumie zarzuty Austriaków brzmią zabawnie, biorąc pod uwagę, że sami nalegają, aby nielegały jechały dalej, do Niemiec
Ostatnio zmieniony 2015-09-02, 14:10 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-02, 14:20

Pudelek pisze:a wspomniał o tym rodak Wesołowskiego


Nie jestem z Podhala. :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 14:32

a kanclerz nie jest z Dolnej Austrii
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-08, 10:12

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/ston ... t_id=12681
Kuźwa chcą nam zabrać nasze pięć minut ze złotym pociągiem :zly ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-08, 10:38

Krzyś66 pisze:http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/stonehenge-razy-pietnascie-niezwykle-odkrycie-naukowcow,1458384.html?playlist_id=12681
Kuźwa chcą nam zabrać nasze pięć minut ze złotym pociągiem :zly ;) ;) ;)


Też mamy swoje wielkie odkrycie archeologiczne i to na dodatek w Beskidach (i moja omc synowa tam w tym roku kopała :) )

http://archeowiesci.pl/2015/09/03/prawd ... -kamienia/

Wygląda na to, że prehistoryczny mur zbudowali reprezentanci tej samej kultury Otomani-Füzesabony, co grodzisko w Trzcinicy.
Na tej samej stronie (Archeowieści) znalazłam informacje, że są potencjalne szanse znalezienia kolejnych grodzisk w okolicach Jasła, bo w czerwcu tego roku przypadkiem odkryto tam fragmenty ceramiki.
Ostatnio zmieniony 2015-09-08, 10:43 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-08, 12:52

Dzięki Basiu za linka . Szkoda tylko , że stosowne Ministerstwo , które jest od promowania Polski za granicą nie umie , nie chce nie zna się zarobione jest ;) i nie wykorzystuje takich odkryć jak i tych "pucharów lejkowatych " jako element promocji naszego kraju .
Podobno też mamy publiczną telewizję która ponoć pełni misję ...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-08, 13:45

naprawdę sądzisz, że nagle zaczęliby turyści przyjeżdżać zobaczyć kilka kamieni i puchary lejkowate? :-o Złoty Pociąg to co innego, II wojna światowa jest popularna, ale i tak ściągnie to co najwyżej tych z wykrywaczami metali i łopatami, a nie przeciętnego turystę...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-08, 14:18

Rynek turystyczny dziś jest ogromny i każda ciekawa rzecz znajduje zainteresowanie u grupy ludzi a grupa ta jest tym większa im łatwiej może trafić na informację .Nie jestem idiotą i wiem , że w porównaniu ze Złotym Pociągiem takie odkrycia to Małe Miki , ale ... ziarnko do ziarnka .Poza tym część turystów ciekawi potencjalna możliwość zobaczenia wielu różnych rzeczy nawet jeśli nie będą mieli ochoty aby akurat to zwiedzać .
Wolałbym aby było o Polsce było głośno - jak teraz w związku z pociągiem , czy jakby dobrze sprzedać kilka odkryć archeologicznych , powiedzmy w jakimś pakiecie informacyjnym(np ...budowa autostrady zagraża unikatowym wykopaliskom... , pomysłów może być wiele ) - niż przy okazji kolejnych połajanek polityków.
Ostatnio zmieniony 2015-09-08, 14:20 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-08, 14:24

spokojnie, przyjmiemy "uchodźców", oni coś wysadzą albo ktoś ich wysadzi, i będzie głośno ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-08, 14:59

Pudelek pisze:naprawdę sądzisz, że nagle zaczęliby turyści przyjeżdżać zobaczyć kilka kamieni i puchary lejkowate? :-o Złoty Pociąg to co innego, II wojna światowa jest popularna, ale i tak ściągnie to co najwyżej tych z wykrywaczami metali i łopatami, a nie przeciętnego turystę...


Nie wiem czy byłeś w "Karpackiej Troi" ale tam na podstawie wykopalisk (tej samej kultury co w Maszkowicach) zrobiono skansen archeologiczny i nieźle się to kręci. Latem mniej więcej co dwa tygodnie są różne pokazy, rekonstrukcje itd. a grup też przyjeżdża dość sporo.
Oczywiście władowano w to wszystko sporo pieniędzy (w tym pewnie 90% unijnych), pokazuje się filmy, jest rekonstrukcja całego grodziska (a nawet dwóch grodzisk które tam były w odstępie około 2000 lat). Rok temu otwarto wieżę widokową.

A przy okazji kilkunastu gospodarzy z sąsiednich wzgórz już kilka lat temu założyło tam winnice, które można zwiedzać i przy okazji degustować rodzime wina (bardzo dobre, degustowałam !)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-08, 15:12

Basia Z. pisze:Nie wiem czy byłeś w "Karpackiej Troi" ale tam na podstawie wykopalisk (tej samej kultury co w Maszkowicach) zrobiono skansen archeologiczny i nieźle się to kręci. Latem mniej więcej co dwa tygodnie są różne pokazy, rekonstrukcje itd. a grup też przyjeżdża dość sporo.

nie byłem i zastanawiałem się nawet czy tam jeszcze w tym tygodniu nie zajrzeć, ale odrzuca mnie konieczność łażenia z przewodnikiem, a przynajmniej według cennika istnieje tylko taka możliwość.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-08, 16:40

Pudelek pisze:
Basia Z. pisze:Nie wiem czy byłeś w "Karpackiej Troi" ale tam na podstawie wykopalisk (tej samej kultury co w Maszkowicach) zrobiono skansen archeologiczny i nieźle się to kręci. Latem mniej więcej co dwa tygodnie są różne pokazy, rekonstrukcje itd. a grup też przyjeżdża dość sporo.

nie byłem i zastanawiałem się nawet czy tam jeszcze w tym tygodniu nie zajrzeć, ale odrzuca mnie konieczność łażenia z przewodnikiem, a przynajmniej według cennika istnieje tylko taka możliwość.


Byłam tam dwa razy z grupami i za każdym razem przewodnik był OK.

Raz będąc w swoim niewielkim gronie "Harnasi" łoliśmy jakieś głębokie jary, aby w ogóle dojść do skansenu "od tyłu". Przy trzecim jarze się zbuntowałam i poszłam inną drogą i byłam wcześniej niż reszta.
Ale myślę że najlepiej przyjechać tam w trakcie jakiejś imprezy (rekonstrukcji czy coś podobnego) wtedy pewnie można samodzielnie łazić wszędzie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-08, 17:06

impreza jest teraz w sobotę, ale będę przejeżdżał tamtędy dzień wcześniej, więc raczej się nie załapię ;) a specjalnie taki kawał drogi w takie miejsce na pewno nie pojadę :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-09-09, 10:31

przejmujecie się emigrantami, a tu jest prawdziwe zagrożenie:

http://ciekawe.onet.pl/fenomeny/kiedy-o ... tykul.html
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-10, 10:35

A w Japonii kolejne ważne wydarzenie
http://sport.tvn24.pl/siatkowka,119/puc ... 76017.html
:) :) :) :) :) :) :) :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości