Hołda, dziury i pagóry, czyli rowerówka 111km

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Hołda, dziury i pagóry, czyli rowerówka 111km

Postautor: ceper » 2016-07-31, 19:12

Planowałem weekendową rowerówkę po wschodniej Lubelszczyźnie (Lublin - Włodawa - Lublin 250km), jednakże nie było dla mnie miejsca w autobusie. Rano pogoda jakaś niewyraźna, by jechać w plener. Żona powiedziała: jedź i odkrywaj nowe tereny. Na Górze Kamieńsk czy Popiołów byłem już 5 razy w tym roku, no to może inną hołdę (dla sokoła hołda nie stanowi atrakcji) i wybór pada na hałdę odkrywki Chabielice, wszak już tam z miesiąc mnie nie było. Najpierw odwiedzam kościółek w Bełchatowie, potem dwór w Słupi/hotel, restauracja/ wraz z parkiem.
Obrazek
Obrazek
200m dalej zaczyna się kompleks jezior słupeckich - doskonałe miejsce do wędkowania.
Obrazek
W miejscowości Zarzecze zaglądam do kopalni piasku
Obrazek
Za miejscowością Kamień drogę przecinają taśmociągi z widokiem na elektrownię, kopalnię i Górę Kamieńsk:
Obrazek
Obrazek
Nadciągają ciemne chmury i wzmaga się wiatr - czuję, że deszcz mnie zleje. Letni deszcz stanowił ochłodę podczas upału, miałem nawet okienko pogodowe z widokiem na elektrownię i Górę Kamieńsk.
Obrazek
Dotarłem do zabytkowego kościoła w Stróży
Obrazek
Uwielbiam tablice-dowody głupoty urzędniczej i marnotrawstwa moich podatków, a ile można przy tym nakraść...
Obrazek
Przejeżdżałem też przez tereny sielskie, gdzie czas się zatrzymał.
Obrazek
Kolejny zabytkowy kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Białej
Obrazek
Dotarłem do celu: Pajęczno - Sanktuarium Maryjne - kościół p.w. Wniebowzięcia NMP
Obrazek
W tym mieście również jest siedlisko pasożytów, to taka szarańcza w ludzkiej skórze
Obrazek
Wracam przez Rząśnię - tu uzupełniłem zapasy płynów.
Obrazek
W Rząśni przed kościołem trafiłem na ślub. Młodej parze życzyłem odwagi, zaś potem wszystkiego najlepszego wskazując na napis na kamizelce odblaskowej "Amor vincit omnia" (kamizelkę z napisem "Pecunia non olet" zgubiłem zimą).
Obrazek
Postanowiłem odwiedzić Brutusa, skąd jest doskonały widok na hołdę i lokalne "gołoborze".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po drodze odwiedziłem zabytkowy kościółek w miejscowości Żar, w którym znajduje się tablica upamiętniająca znanego mi księdza, który nie ciemiężył parafian.
Obrazek
Późno wyjechałem (godz. 10), wcześnie wróciłem, więc tylko skromne 111 km.
Obrazek

Mapa trasy rowerowej - 111km oraz galeria zdjęć

Edit: usunąłem wstawki mogące obrazić osoby konserwatywne ;)
Ostatnio zmieniony 2016-08-02, 00:23 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-08-01, 19:54

Dobry patent na selfi :)
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 319
Rejestracja: 2013-07-11, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postautor: Paula » 2016-08-01, 22:55

Elegancko. I jak to można pozytywnie czas spędzić zadek utwardzając, zamiast innym wietrzenia tyłka zazdrościć ;) :pat6
Ps. Drewniany kościółek w Stróży chyba podwójnie się wkleił, zamiast Białej. Macie tam też jakiś szlak architektury drewnianej...?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-08-02, 00:45

Na rzut beretem mam 7 zabytkowych kościółków, które warto zobaczyć - MAPA
Mamy pieszo-rowerowy szlak bunkrów zamiast architektury drewnianej ;) - poszperaj na tegorocznej Picasie, co rok jestem przy wszystkich po kilka razy.
Ostatnio zmieniony 2016-08-02, 00:46 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 319
Rejestracja: 2013-07-11, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postautor: Paula » 2016-08-02, 09:06

Fajnie, dzięki. Kiedyś przejazdem oglądałam tylko ten w Postękalicach.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2016-08-02, 12:10

Ceper, w naszym wieku wstyd się wozić na tak podłym rowerze, ktoś jeszcze pomyśli, że jesteś zwykłym biedakiem, który nie potrafił się dorobić.

Okolice tradycyjnie paskudne, górnictwo podziemne nie szpeci aż tak bardzo, jak odkrywki. Przynajmniej jakieś budynki ciekawe można oglądać, a tu wielka dziura i nic poza tym :-/ .
Ostatnio zmieniony 2016-08-02, 12:10 przez R0BERT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-08-02, 13:01

ROBERT, zgadzam się z Tobą co do joty.
Żonę mam starszą niż rower, a ona daje jeszcze nieźle popalić (w piecu ogień diabeł pali). ;)
Odkładam na nowy rower już drugi rok i jeszcze mi trochę brakuje, mam też sentyment do tego zabytku, wszak przez kilkanaście lat wspólnie zjeździliśmy wiele bezdroży i wiemy, czego możemy oczekiwać po sobie. Rdza mi na rowerze nie przeszkadza, podobnie jemu szron na mej głowie i wąsie (zwłaszcza zimą).

Dostrzegam piękno w brzydocie świata,
bo każdy ma już, niestety, swe lata.
W stawach już strzyka, czasem coś chrupnie,
trochę niedowidzi, z roweru na glebę dupnie...
Gdyby nie cudowne na rowerze chwile,
to nie wiedziałbym, że spędzam czas mile ;)

Edit: ROBERT, bądź cicho! Ja tu niewiastę na intelekt kuszę... ;)
Ostatnio zmieniony 2016-08-02, 17:39 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-08-02, 18:26

Na życzenie Pauli dorzucę drewniane, zabytkowe kościoły okolic Bełchatowa:
1. Kociszew - pw. św. Teodora Męczennika
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Suchcice
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

3. Postękalice
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Kaszewice
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Żar
Obrazek
Obrazek

6. Stróża
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

7. Biała
Obrazek
Obrazek
Obrazek
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2016-08-02, 19:08

ceper pisze:Edit: ROBERT, bądź cicho! Ja tu niewiastę na intelekt kuszę... ;)


Tyle razy edytowałeś, że nie cytuję całości, staraj się dalej, serio gustujesz w przemądrzałych starych pannach ?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-08-02, 19:30

Edytowałem raz: tekst w swej materii nie uległ zmianie, rozbiłem jedynie na wersety i ... dodałem przecinek w czwartym wierszu, aby nie uchodzić za osobę niegramotną ;)
Drugi raz dopisałem wiersz "Edit".

Nie wiem, czy panna/singielka/mężatka/rozwódka/zakonnica lub stara/młoda/dojrzewająca/przekwitająca/przemądrzała? Ja nie mam uprzedzeń, może to zagubiona niewiasta pośród krwiożerczych wilków tego świata, chociaż ta "znajomość" niczego dobrego nie zwiastowała. Z drugiej strony Piotrek też z nim obcuje i wyszedł na ludzi ;)
Ja tu dla zabawy jestem, by od czasu do czasu pognębić TWA z Dobromiłem na czele, czasem sokoła lub emeryta...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-08-02, 20:01

Tylko coś ci te gnębienie kiepsko wychodzi. :D Jakoś mało kto a tym bardziej ja nie reaguję.Dzisiaj to wyjątek. :D Bo podobają mi się te zdjęcia. :)
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 319
Rejestracja: 2013-07-11, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postautor: Paula » 2016-08-02, 20:31

ceper pisze:Na życzenie Pauli dorzucę drewniane, zabytkowe kościoły okolic Bełchatowa:


Ceper, na moje życzenie... :?
Ale normalnie mnie człowieku wzruszyłeś ;) :sm5
Fajne szczególnie te jesienne foty. :ok
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-08-02, 21:03

Wiem, czego pragną kobiety - to wszystko. Z rozkapryszonymi pannami bywa różnie, ta zmienność nastrojów...
Jak wzruszyłem trzech miejscowych twardzieli spod B. Małego, to pół roku był tu spokój.

nes_sko, chyba nie jesteś zazdrosna? Nie było Ciebie tyle lat, znaczy się dni... :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2016-08-02, 21:21

Ceper, czasem bywam przelotnie, teraz też jestem na chwilę w domu ;)


PS. Mnie się nawet te odkrywki podobają (przynajmniej na tych Twoich zdjęciach :P)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2016-08-02, 22:29

W osiem godzin to ja 220 kilosów robię na rowerku ;) . Popraw się Ceper bo Ci brzuch chyba ciąży :D .

Urzekły mnie zdjęcia drewnianych kościółków .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości