01-03.08.2013 - Letnio i skwarno:)

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

01-03.08.2013 - Letnio i skwarno:)

Postautor: nes_ska » 2013-10-10, 23:06

Dobra, dołączam swoją relację, żeby nie było, że nigdzie nie byłam i jestem tajniakiem oglądającym cudzesy :)

Jako że jestem tu nowa, to na pierwszy ogień wrzucę swoją wyprawę sierpniową - pierwszy raz bez własnego zaplecza towarzyskiego - ewentualnie zadręczając ludzi na szlaku ;)

Na pierwszy ogień poszedł Grześ-Rakoń-Wołowiec. Ruszałam z Siwej Polany. Oczywiście okazało się, że przyszłam nieco zbyt wcześnie, żeby móc popedałować, zatem piechotką machnęłam sobie drogę do schroniska na Chochołowskiej. Stamtąd jak się okazało jako jedyna o tej godzinie szłam w stronę Grzesia, ale cóż - idziemy!;) Oczywiście milion razy musiałam się zatrzymać, żeby odsapnąć, więc nadeszła pora, żeby wyciągnąć aparat i udawać, że tak naprawdę nie zdycham, tylko jestem fotografem-amatorem :-)

Obrazek

W końcu doczołgałam się na Grzesia, powtarzając sobie w myślach (albo i na głos): "Głupia, głupia Ty, zero kondycji, a pakujesz się w góry".

Obrazek

Na Grzesiu nabrałam nowej energii i stwierdziłam, że nie jest ze mną ostatecznie tak źle - pora zatem pędzić dalej.

Obrazek
Obrazek

Popędziwszy jakoś tak nadal nie było do kogo buzi otworzyć, a ja nadworna gaduła musiałam to jakoś z godnością znieść;), więc podziwiałam w ciszy widoki, które mnie otaczają.

Obrazek

Udało się zdobyć wszystkie zamierzone cele. Schodząc mogłam sobie popatrzeć jeszcze na góry z innej perspektywy:)

Obrazek

I spotkałam wreszcie jakiegoś ludzia na szlaku! Proszę zatem ślicznie: "Zrobisz mi zdjęcie z widokiem na szczyty? Ach, och, żeby było wiadomo, gdzie byłam!"

Obrazek

No tak!;P Dostałam to, ale niech będzie, zadowolę się i tym. W końcu mam jakieś zdjęcie swego ryjka w górach:)

Im bliżej końca, tym większy leniuch mi się uruchamiał, więc w lasku zatrzymywałam się też często. Mogłam zatem pooglądać drzewa wyrastające ze skał i inne cudeńka :)

Obrazek

Następnego dnia wcześnie rano ruszyłam w trasę z planem zdobycia Szpiglasowego Wierchu. Oczywiście zahaczyłam o schronisko nad Morskim Okiem (z którym wiąże się niezapomniana i niezwykle dziwna moja przygoda, ale akurat nie podczas tej wycieczki tylko podczas 'rysowania').

Obrazek

Iiii widok, który jest za darmo, bo za chwilę spędzoną na asfalcie :) Udało mi się nawet wypatrzeć koziczki, mimo że moje okulary leżą skrzętnie schowane w mojej torebce w domu, nieużywane (w przeciwieństwie do prostownicy:P):)

Obrazek

..a Mnicha obfotografowałam jakiś milion razy, bo szalenie mi się podoba :)

Obrazek

Ach, ach, podczas tego wypadu było ze trzydzieści stopni. Myślałam, że się usmażę, ale zdecydowanie wolałam smażyć się w Tatrach niż w mieszkaniu :) W końcu mogłam sobie obejrzeć Morskie Oko z innej perspektywy:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ze Szpiglasowego wracałam przez Piątkę :) Jak patrzę na te wszystkie widoki, to mi uśmiech z twarzy nie schodzi. Moi znajomi kiedyś śmiali się z tego, że w takich sytuacjach mam cały czas banana na twarzy :P

Obrazek
Obrazek

Będąc na tej trasie znalazłam sobie nawet kandydatów do prześladowania. Byli udręczeni moim towarzystwem przez dość długi czas. Niestety na zdjęciach ich nie uwieczniłam :)

Obrazek

Od Piątki niestety zaczęło się robić uciążliwie, straszne tłumy, przepychanie się na szlaku, tłok, brak miejsca... ale widoki nadal niezłe ;)

Obrazek

Następnego dnia zrobiłam sobie tylko spacerek na Halę Kondratową, bo ostatni raz byłam tam w zimowej aurze, a jest bardzo sympatycznie :) Haa! Ludzi do prześladowania też sobie znalazłam! Rozstałam się z nimi dopiero na Hali, bo miałam nieco inne plany :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ja nastawiłam się wtedy tylko na wypoczynek i relaks, dlatego że mój wypad miał trwać nieco dłużej :)

Obrazek
Obrazek

W związku z tym, że się zatrułam jakimś paskudnym jedzonkiem, musiałam jednak skrócić swój wypad o parę dni i wrócić do domu, ale niedługo później byłam z powrotem w Tatrach :)

Zdjęcia są tak samo amatorskie jak ja i moje pełzacze włóczęgostwo. Relacja debiutancka, więc wybaczcie:) Poprawę obiecuję :)


Linki do galerii:

I dzień (Grześ - Rakoń - Wołowiec): https://plus.google.com/photos/11771189 ... 0137149153

II dzień (Szpiglasowy Wierch): https://plus.google.com/photos/11771189 ... 6997576673

III dzień (Hala Kondratowa): https://plus.google.com/photos/11771189 ... 8295799313
Ostatnio zmieniony 2013-12-27, 20:03 przez nes_ska, łącznie zmieniany 2 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2013-10-10, 23:31

E tam, nie ma co przesadzać z tą kondycją, podejrzewam, że na dzień dzisiejszy bym tyle nie przeszedł, a jak zaczynałem to mój pierwszy wyjazd dwudniowy, kończył się na wycieczkach o wiele niższych i musiałem wracać, bo nie dawałem rady...

Pogoda dobra, widoki ładne, czego chcieć więcej. :-o
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-10-11, 08:11

No taka pogoda to miód dla oczu, ładne fotki wyszły :ok

dołączam swoją relację, żeby nie było, że nigdzie nie byłam i jestem tajniakiem oglądającym cudzesy

Dowód jest, możesz spokojnie i bez wyrzutów sumienia czytać cudzesy. :)
Jest też taki trend by robić relacje "w starym kinie", więc do dzieła ;)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-10-11, 10:30

Fajnie się czytało, zdjęcia niezłe robisz, w konkursie foto możesz namieszać...
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-10-11, 11:31

nes_ska pisze:W końcu mam jakieś zdjęcie swego ryjka w górach:)


Ciesz się, że w ogóle jesteś w kadrze :D
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-10-13, 14:59

Ale miła relacja :ok Takie moje tatrzańskie klimaty ;) Znów mi się zatęskniło ech... Ale jak patrzę do mojego kalendarza, to mam wolny termin 9-11 listopada :( bo 2-3 listopada, to raczej wiadomo co...
Pisałaś, że zimą też byłaś, no to czekam na rilejszyn :)
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2013-10-13, 15:55

Jak będę w stanie dzisiaj, to ogarnę temat śnieżny :) Na razie jestem nieprzytomna po zajęciach, a zaraz pędzę na projekcję filmu i koncert :)


Iva pisze:Ciesz się, że w ogóle jesteś w kadrze :D

:D No tak, ale chyba muszę opanować umiejętność robienia sobie samej zdjęć:-)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-10-15, 09:46

nes_ska pisze: No tak, ale chyba muszę opanować umiejętność robienia sobie samej zdjęć:-)


Od czego jest samowyzwalacz ;)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-15, 09:50

Iva pisze:Od czego jest samowyzwalacz


Brakuje mu ducha sztuki :)

P.s. Można też zapomnieć aparat ... Zdarzyło mi się tak ... :ops
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-10-15, 09:58

Dobromił pisze:Brakuje mu ducha sztuki


Ale ja zawsze jestem uduchowiona i nawet mój samowyzwalacz przejął ode mnie te cehcy ;)

Dobromił pisze:P.s. Można też zapomnieć aparat ... Zdarzyło mi się tak ...


I jak się czułeś bez aparatu? Bo mi jak kiedyś siadły baterie to byłam wkurzona, ale później stwierdziłam, że najważniejsze są wspomnienia ;)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-15, 10:03

Iva pisze:Ale ja zawsze jestem uduchowiona i nawet mój samowyzwalacz przejął ode mnie te cehcy


A to przepraszam. Ja chamem z urodzenia jestem.

Iva pisze:I jak się czułeś bez aparatu?


Odzyskałem go. Było to na trasie między Kasprowym a Kopą. Zorientowałem się jak chciałem zrobic kolejne zdjęcie naszej trójce. Pomknełem jak PKP w stronę Kasprowego i wypytywałem ludzi czy przypadkiem nie znaleźli małego analoga. Dwie dobre kobiety znalazły. Bardzo dziękuję.

Natomiast w tym roku, przy schodzeniu ze Szpiglasowego, aparat mi padł. Czułem się dziwnie. Nie po to mam 39 albumów ze zdjęciami co by na tej ilości skończyć :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-10-15, 10:12

Dobromił pisze:A to przepraszam. Ja chamem z urodzenia jestem.


Ty czy Twój samowyzwalacz? ;)

Dobromił pisze:Dwie dobre kobiety znalazły.


Miałeś szczęście.

Dobromił pisze:Nie po to mam 39 albumów ze zdjęciami co by na tej ilości skończyć


39 :D heh a ja wszystko mam tylko na dysku :D
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-15, 11:13

Iva pisze:Ty czy Twój samowyzwalacz?


Ja.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości